Czym są elektryzatory i jakie mają zastosowanie?

Czym są elektryzatory? Jakie jest zastosowanie tego typu rozwiązań? To pytania, które bardzo często pojawiają się w sieci. Ty również pragniesz poznać na odpowiedzi? W takim razie nasz tekst jest dla Ciebie. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Elektryzatory – o czym dokładnie mowa?

Elektryzator nazywany również pastuchem elektrycznym to jeden z najważniejszych elementów ogrodzenia elektrycznego. Co skrywa się zatem pod jego nazwą? Czym jest elektryzator? To nic innego jak innowacyjne urządzenie, które powoduje okresowe zasilanie przewodów ogrodzeniowych impulsami napięciowymi, czyli ich elektryzowanie. 

W chwili zetknięcia się zwierzęcia z przewodami ogrodzenia elektrycznego pojawia się impuls elektryczny, który powoduje krótkotrwałe uczucie bólu. Zwierzę odruchowo cofa się, a kilka takich dotknięć sprawia, że zaczyna całkowicie unikać kontaktu z przewodami ogrodzeniowymi. 

Dzięki temu elektryzatory stanowią bardzo ciekawe rozwiązanie, które jest chętnie wykorzystywane w wielu różnych branżach. Warto jednak zauważyć, że elektryzatory są całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzi oraz zwierząt, więc nie trzeba obawiać się o ich bezpieczeństwo, czy nawet o życie. 

Jakie zastosowanie mają elektryzatory? 

Ogrodzenia elektryczne to innowacyjne rozwiązanie, więc nic dziwnego, że znalazło szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach. Najczęściej sięga się po nie w rolnictwie oraz w hodowli i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ elektryzator jest w stanie w odpowiednim sposób zabezpieczyć pastwiska przed atakiem dzikiej zwierzyny. Co więcej, elektryzator na dziki świetnie się sprawdza, więc to również dobry wybór, gdy nasze pola znajdują się w sąsiedztwie lasów, czy terenów, które często atakują. 

Dzięki ogrodzeniu elektrycznemu można również kontrolować i utrzymywać stado na wyznaczonym terenie, a dzięki temu, że jego budowę można dostosować do swoich potrzeb, to elektryzatory można śmiało stosować na małych terenach, jak i na tych bardziej rozległych. Dobre ogrodzenie elektryczne sprawdzi się w przypadku wszystkich zwierząt hodowlanych. Elektryzator zatem będzie dobrym wyborem na wybiegach dla koni, czy na pastwiskach dla bydła oraz owiec. 

Jeśli sięgniemy po jakościowy elektryzator na dziki, to nawet posesja firmowa, naszej działki rekreacyjnej, czy domu jednorodzinnego będzie odpowiednio zabezpieczona przed nieproszonymi gości oraz ewentualnymi szkodami, które niestety bardzo często się zdarzają. Dlatego wybierając coś dla siebie, właśnie na solidnych rozwiązaniach warto się skupić.